AZƏRBAYCAN DÖVLƏT AKADEMİK OPERA VƏ BALET TEATRI
(Nizami küçəsi, 95)
8, çərşənbə |
Ü.Hacıbəyli |
“Əsli və Kərəm” opera |
19.00 |
11, şənbə |
C.Puççini |
“Madam Batterflay” (“Çio- Çio-San”) opera |
19.00 |
12, bazar |
P.Çaykovski |
“Şelkunçik” - balet |
19.00 |
15, çərşənbə |
P.Çaykovski
R.Şedrin – J.Bize |
“Romeo və Cülyetta” - balet
“Karmen-suita” - balet |
19.00 |
18, şənbə |
F.Əmirov |
“Sevil” opera |
19.00 |
19, bazar |
İ.Ştraus |
“Düyməcik” - balet |
14.00 |
26, bazar |
C.Puççini |
“İl Tabarro” (“Plaş”) - opera |
19.00 |
29, çərşənbə |
Ş.Axundova |
“Gəlin qayası” - opera (Xalq Artisti Şəfiqə Axundovanın 90 illik yubileyinə həsr olunur) |
19.00 |
AZƏRBAYCAN DÖVLƏT AKADEMİK MİLLİ DRAM TEATRI
( Füzuli meydanı,1)
1-6 |
Yeni il şənliyi |
11.00 13.00 15.00 17.00 | |
9, cümə axşamı |
S.Bekket |
“Kreppin sonuncu lent yazısı” |
19.00 |
10, cümə |
H.Həsənov |
“Qürbətdən gələn məktublar” |
19.00 |
11, şənbə |
K.Abdulla |
“Şah və şair yaxud hamı səni sevənlər burdadır” |
19.00 |
12, bazar |
C.Patrik |
“Qocanı öldürməliyik” |
19.00 |
14, çərşənbə axşamı |
Elçin |
“Qatil” |
19.00 |
15, çərşənbə |
Ə.Əmirli |
“Şah Qacar” |
19.00 |
16, cümə axşamı |
H.Mirələmov |
“Gəncə qapıları”
|
19.00 |
17, cümə |
F.Brukner |
“Napoleon” |
19.00 |
18, şənbə |
M.Vişnyak |
“Qoca kloun tələb olunur” |
19.00 |
19, bazar |
İ.Əfəndiyev |
“Qarabağnamə” |
19.00 |
21, çərşənbə axşamı |
R.Kuni |
“Zorən şorgöz” |
19.00 |
22, çərşənbə |
Ə.Əmirli |
“Şah Qacar” |
19.00 |
23, cümə axşamı |
F.Dürrenmatt |
“Yaşlı xanımın gəlişi” |
19.00 |
24, cümə |
Elçin |
“Teleskop” |
19.00 |
25, şənbə |
V.Hüqo |
“Qadın məhəbbəti” |
19.00 |
26, bazar |
K.Abdulla |
“Şah və şair yaxud hamı səni sevənlər burdadır” |
19.00 |
28, çərşənbə axşamı |
İ.Əfəndiyev |
“Boy çiçəyi” |
19.00 |
29, çərşənbə |
Elçin |
“Sənətkarın taleyi” |
19.00 |
30, cümə axşamı |
Əfqan |
“Oliqarx” |
19.00 |
AZƏRBAYCAN DÖVLƏT GƏNC TAMAŞAÇILAR TEATRI
(Nizami küçəsi, 72)
1-5 |
“Küpəgirənin hiyləsi” Yeni il tamaşası
|
12.00 14.00 16.00 | |
8, çərşənbə |
A.Şaiq |
“Danışan gəlincik” |
10.00 |
9, cümə axşamı |
P.Filippo |
“Don Raffael trombonçu” - (kiçik səhnə) |
16.00 |
10, cümə |
M.F.Axundzadə |
“Hacı Qara” |
16.00 |
11, şənbə |
S.S.Axundov A.Şaiq
Ə.Əmirli |
“Qaraca qız”
“Hasarın o üzü” |
12.00
19.00 |
12, bazar
|
Ş.Perro
L.Nuren
|
“Çəkməli pişik”
“Mən gəldim qizlar”
|
12.00
19.00 |
14, çərşənbə axşamı
|
M.Vahidzadə |
“Bir səbət tənhalıq” (kiçik səhnə) |
16.00 |
15, çərşənbə |
A.Şaiq |
“Tıq-tıq xanım” |
10.00 |
16, cümə axşamı
|
R.Ağayev |
“Bir gecənin nağılı” (kiçik səhnə) |
16.00 |
17, cümə
|
S.Rüstəm |
“Çimnaz xanım yuxudadır” |
16.00 |
18, şənbə
|
S.Marşak
M.F.Axundzadə |
“Pişiyin evi”
“Müsyo Jordan və Dərviş Məstəlişah” |
12.00
19.00 |
19, bazar |
R.Tohidoğlu
T.Vəliyeva |
“İncəbel və div”
“Mənim ağ göyərçinim” |
12.00
19.00 |
21, çərşənbə axşamı
|
N.Qoqol |
“Dəlinin qeydləri” (kiçik səhnə) |
16.00 |
22, çərşənbə |
Y.Şvarts |
“İfritin kələyi” |
10.00 |
23, cümə axşamı |
P.Filippo |
“Don Raffael trombonçu” (kiçik səhnə) |
16.00 |
24, cümə
|
Ə.Əmirli |
“Mən səni sevirəm” |
16.00 |
25, şənbə |
B.Marvin
Elçin |
“Yatmış gözəl”
“Buzovna kəndinin əhvalatları” |
12.00
19.00 |
26, bazar
|
Xalq nağılı
H.Cavid |
“Göyçək Fatma”
“Şeyx Sənan” |
12.00
19.00 |
28, çərşənbə axşamı |
P.Türrini |
“Axır ki ...” (kiçik səhnə) |
16.00 |
29, çərşənbə |
X.Əlibəyli |
“Dovşanın ad günü” |
10.00 |
31, cümə |
M.F.Axundzadə |
“Hekayəti-xırs-quldurbasan” |
16.00 |
AZƏRBAYCAN DÖVLƏT KUKLA TEATRI
(Neftçilər prospekti, 36)
1, çərşənbə |
M.Seyidzadə
H.X.Andersen |
“Cırtdan”
“Nağıl haqqında nağıl” - rus dilində |
12.00 14.00 16.00
18.00 |
2, cümə axşamı |
K.Ağazadə
T.Ağayev |
“Məlikməmməd”
“Qoçaq Əhməd” - rus dilində |
12.00 14.00 16.00
18.00 |
3, cümə |
Ş.Perro
T.Ağayev |
“Sehrbaz qadın”
“Qoçaq Əhməd” - rus dilində |
12.00 14.00 16.00
18.00 |
4, şənbə |
N.Kazımov
H.X.Andersen |
“Ələddin”
“Nağıl haqqında nağıl” - rus dilində |
12.00 14.00 16.00
18.00 |
5, bazar |
K.Ağazadə
H.X.Andersen |
Məlikməmməd”
“Nağıl haqqında nağıl” - rus dilində |
12.00 14.00 16.00
18.00 |
7, çərşənbə axşamı |
T.Ağayev |
“Qoçaq Əhməd” - rus dilində |
18.00 |
8, çərşənbə |
K.Şahmərdanov |
“Ağ və qara” |
18.00 |
9, cümə axşamı |
Ş.Perro
|
“Göysaqqal” - rus dilində |
18.00 |
10, cümə |
K.Ağayeva
Ş.Perro |
“Göyçək Fatma”
“Göysaqqal” |
12.00 14.00 16.00
18.00 |
11, şənbə |
M.Seyidzadə
H.X.Andersen |
“Cırtdan”
“Nağıl haqqında nağıl” - rus dilində |
12.00 14.00 16.00
18.00 |
12, bazar |
N.Kazımov
T.Ağayev |
“Ələddin”
“Qoçaq Əhməd” - rus dilində |
12.00 14.00 16.00
18.00 |
14, çərşənbə axşamı |
K.Ağayeva |
“Göyçək Fatma” |
18.00 |
15, çərşənbə |
Ş.Perro |
“Sehrbaz qadın” |
18.00 |
16, cümə axşamı |
H.X.Andersen |
“Nağıl haqqında nağıl” - rus dilində |
18.00 |
17, cümə |
Ə.Abbasov
H.X.Andersen |
“Şəngülüm, Şüngülüm”
“Nağıl haqqında nağıl” - rus dilində |
12.00 14.00
16.00 18.00 |
18, şənbə |
C.Rodari |
“Çipollino” - rus dilində |
12.00 14.00 16.00 18.00 |
19, bazar |
Ə.Oruc
Ş.Perro |
“Zınqırovlu pişik”
“Göysaqqal” |
12.00 14.00 16.00
18.00 |
21, çərşənbə axşamı |
K.Ağazadə
|
“Məlikməmməd” |
18.00 |
22, çərşənbə |
M.Seyidzadə |
“Cırtdan” |
18.00 |
23, cümə axşamı |
Ş.Perro |
“Göysaqqal” - rus dilində |
18.00 |
24, cümə |
Ə.Səmədli
H.X.Andersen |
“Cik-cik xanım”
“Nağıl haqqında nağıl” - rus dilində |
12.00 14.00 16.00
18.00 |
25, şənbə |
Ş.Perro
T.Ağayev |
“Sehrbaz qadın”
“Qoçaq Əhməd” |
12.00 14.00 16.00
18.00 |
26, bazar |
K.Kollodi |
“Pinokkionun sərgüzəştləri” - rus dilində |
12.00 14.00 16.00 18.00 |
28, çərşənbə axşamı |
K.Şahməmmədov |
“Ağ və qara” |
18.00 |
29, çərşənbə |
M.F.Axundzadə |
“Müsyo Jordan və dərviş Məstəlişah” |
18.00 |
30, cümə axşamı |
K.Ağayev |
“Göyçək Fatma” |
18.00 |
31, cümə |
A.Ekzüperi
K.Şahmərdanov |
“Balaca şahzadə”
“Ağ və qara” |
12.00 14.00 16.00
18.00 |
AZƏRBAYCAN DÖVLƏT RUS DRAM TEATRI
(Xaqani küçəsi,7)
10, cümə
|
Elçin
|
“Teleskop” (“Teleskop”) |
19.00 |
11, şənbə
|
R.Baer
|
“Qarışıq hisslər” (“Smeşannıe çuvstva”) |
19.00 |
12, bazar
|
O.Yernyov |
“Yeni il axşamı eşq macəraları” (“Löbovnıe intriqi v novoqodnöö noçğ”) |
19.00 |
17, cümə |
R.Kuni |
“Həddən ziyadə evli taksi sürücüsü” (“Slişkom jenatıy taksist”) |
19.00 |
18, şənbə
|
Elçin |
“Cəhənnəm sakinləri “ (“Kvartirantı ada”) |
19.00 |
19, bazar |
F.Dostoyevski F. Dostoevskiy
|
“Karamazov qardaşları” (“Bratğə Karamazovı”) |
19.00 |
23, cümə axşamı |
M.Kamoletti |
“Ah, bu Anna!” (“Ox, uj gta Anna!”) |
19.00 |
24, cümə |
A.İvanov
|
“Qızlar, adaxlı çağırmısınız?” (“Jenixa vızıvali, devoçki?”) |
19.00 |
25, şənbə |
V.Stanilov
|
“Opera mafiozo” (“Opera mafiozo”) |
19.00 |
26, bazar |
M.Lermontov |
“Maskarad” (“Maskarad”) |
19.00 |
29, çərşənbə |
M.Lermontov |
“Maskarad” (“Maskarad”) |
19.00 |
30 , cümə axşamı |
V.Siqaryov |
“Yalan detektoru” (“Detektor lji”) |
19.00 |
31, cümə
|
C.Ostin |
“Qürur və qərəz” (“Qordostğ i predubejdenie”) |
19.00 |
Uşaqlar üçün tamaşalar
1-5 |
R.Rəhimov |
“Spenc Bob və dostlarının Yeni il macəraları” (“Novoqodnie priklöçeniə spanç Boba i eqo druzey”) |
12.00 |
11-12 |
R.Rəhimov |
“Spenc Bob və dostlarının Yeni il macəraları” (“Novoqodnie priklöçeniə spanç Boba i eqo druzey”) |
12.00 |
18, şənbə |
V.Reznikova |
“Durna balığının əmri ilə” (“Po huçğemu velenğö”) |
12.00 |
19, bazar |
Y.Şutski
|
“Morozko” (“Morozko”) |
12.00 |
25-26 şənbə-bazar |
A.Puşkin |
“Çar Saltan, knyaz Qvidon və çariça Qu quşu haqqında nağıl” (“Skazka o üare Saltane,knəze Qvidone i üarevne Lebedi”) |
12.00 |
“YUĞ” Dövlət Teatrı
(Murtuza Muxtarov küçəsi, 73)
8, çərşənbə |
F.Kafka |
“Kafkadan salam” |
18.00 |
9, cümə axşamı |
A.Kasares |
“Qəbir qazmaq üsulu” |
18.00 |
10, cümə |
A.Çexov |
“Mərc” |
18.00 |
11, şənbə |
M.F.Axundzadə |
“Naməlum Axundzadə” |
18.00 |
12, bazar |
C. Rumi |
“Eşq” |
18.00 |
15, çərşənbə |
X.Borxes |
“Tabu” |
18.00 |
16, cümə axşamı |
A.Çexov |
“Birinci akt” |
18.00 |
17, cümə |
M.F.Axundzadə |
“Naməlum Axundzadə” |
18.00 |
18, şənbə |
S.Mrojek |
“Sərhəddə” |
18.00 |
19, bazar |
A.Kasares |
“Qəbir qazmaq üsulu” |
18.00 |
22, çərşənbə |
C. Rumi |
“Eşq” |
18.00 |
23, cümə axşamı |
F.Kafka |
“Kafkadan salam” |
18.00 |
24, cümə |
S.Mrojek |
“Sərhəddə” |
18.00 |
25, şənbə |
A.Çexov |
“Mərc” |
18.00 |
26, bazar |
X.Borxes |
“Tabu” |
18.00 |
29, çərşənbə |
C.Rumi |
“Eşq” |
18.00 |
30, cümə axşamı |
S.Mrojek |
“Sərhəddə” |
18.00 |
31, cümə |
X.Borxes |
“Tabu” |
18.00 |
AZƏRBAYCAN DÖVLƏT PANTOMİMA TEATRI
(Azadlıq prospekt, 10)
4, şənbə |
C.Dadaşov |
“Mən və mən” |
18.00 |
5, bazar |
N.Qəribova |
“Katarsis” |
18.00 |
8, çərşənbə |
Ə.Abdullayev |
“An” |
14.00 |
9, cümə axşamı |
N.Qəribova |
“Yol” |
15.00 |
10, cümə
|
M.Füzuli |
“Gəldim ki, olam ğəmin hərifi”
|
18.00 |
11, şənbə |
A.Ryünoske |
“Kesa və Morito”
|
18.00
|
12, bazar |
A.Şaiq
Z.Zeynalov |
“Tıq-tıq xanım”
“Maska” |
14.00
18.00 |
15, çərşənbə
|
B.Xanızadə |
“Xəyal” (səyyar) |
13.00 |
16, cümə axşamı |
B.Xanızadə |
“Hal” (səyyar) |
12.00 |
17, cümə |
M.Füzuli |
“Gəldim ki, olam ğəmin hərifi”
|
18.00 |
18, şənbə |
Ç.Aytmatov |
“Manqurt” |
18.00 |
19, bazar |
A.Ekzüperi
B.Xanızadə |
“Balaca şahzadə” (səyyar)
“Unutmayaq” |
14.00
18.00 |
22, çərşənbə |
A.Ekzüperi
|
“Balaca şahzadə” (səyyar) |
14.00 |
23, cümə axşamı |
A.Şaiq |
“Tıq-tıq xanım” (səyyar) |
12.00 |
24, cümə |
B.Xanızadə |
“Pantomima buketi” |
18.00 |
25, şənbə |
Xalq nağılı
|
“Məlikməmməd” |
18.00
|
26, bazar |
A.Şaiq
B.Xanızadə |
“Tıq-tıq xanım”
“No comment” |
14.00
18.00 |
29, çərşənbə |
Dədə-Qorqud dastanı əsasında |
“Dəli Domrul” (səyyar) |
16.00 |
30, cümə axşamı |
Xalq nağılı
|
“Məlikməmməd” (səyyar) |
13.00
|
31, cümə |
Ə.Abdullayev |
“An” (səyyar) |
12.00 |
AZƏRBAYCAN DÖVLƏT FİLARMONİYASI
(İstiqlaliyyət küçəsi, 2)
10, cümə |
Azərbaycan Dövlət Simfonik Orkestri Dirijor – Azad Əliyev |
19.00 |
16, cümə axşamı |
Azərbaycan Dövlət Xalq Çalğı Alətləri Orkestri Bədii rəhbər və baş dirijor – Ağaverdi Paşayev |
19.00 |
17,
|
Azərbaycan Dövlət Simfonik Orkestri Bədii rəhbər və baş dirijor – Rauf Abdullayev |
19.00 |
22, çərşənbə |
Azərbaycan Dövlət Rəqs Ansamblı Bədii rəhbər – Afaq Məlikova |
19.00 |
27, bazar ertəsi |
Misir Mədəniyyət Mərkəzinin tədbiri |
19.00 |
28, çərşənbə axşamı |
Azərbaycan Dövlət Kamera Orkestri Bədii rəhbər və baş dirijor – Teymur Göyçayev |
19.00 |
29, çərşənbə |
Azərbaycan Dövlət Xor Kapellası Bədii rəhbər və baş dirijor – Gülbacı İmanova |
19.00 |
31, cümə |
Gənclər gününə həsr olunan konsert Azərbaycan Dövlət Simfonik Orkestri Bədii rəhbər və baş dirijor – Rauf Abdullayev |
19.00 |
KAMERA VƏ ORQAN MUSİQİSİ ZALI
(28 May küçəsi, 17)
15, çərşənbə |
Azərbaycan Dövlət Simli Kvarteti
|
19.00 |
18, şənbə |
Azərbaycan Dövlət Kamera Orkestri Bədii rəhbər və baş dirijor – Teymur Göyçayev (20 yanvar faciəsinə həsr olunur)
|
19.00 |
30, cümə axşamı |
Azərbaycan Dövlət Fortepiano Triosu |
19.00 |
BEYNƏLXALQ MUĞAM MƏRKƏZİ
(Dənizkənarı Park)
8, çərşənbə |
Gənc muğam ifaçılarının konserti |
19.00 |
15, çərşənbə |
Muğam konserti |
19.00 |
23, çərşənbə |
Caz axşamı |
19.00 |
29, çərşənbə |
Beynəlxalq Muğam Mərkəzinin və Azərbaycan Televiziyasının birgə layihəsi. Konsert |
19.00 |
HEYDƏR ƏLİYEV SARAYI
(Bülbül prospekti,35)
3, cümə 4, şənbə 5, bazar |
“Yeni il nədir və Şaxta Babanın axtarışları” adlı uşaqlar üçün Yeni il tamaşası |
12.00 15.00 |
25, şənbə |
Dünya şöhrətli bəstəkar və dirijor Ennio Morrikonenin 85 illiyinə həsr olunmuş yubiley gecəsi. Azərbacan Dövlət Simfonik orkestri Azərbaycan Dövlət Xor Kapellası |
19.00 |
29, çərşənbə 30, cümə axşamı, 31,, cümə |
Röyanın xeyriyyə konsertləri |
19.00 |
AZƏRBAYCAN DÖVLƏT MAHNI TEATRI
(R.Behbudov küçəsi, 12)
1-5
6, bazar ertəsi |
Yeni il şənlikləri |
12.00 14.00
12.00 15.00 |
11, cümə |
“Yaşlek” Tatar Gənclər Mərkəzinin konserti |
18.00 |
13, bazar ertəsi |
Şuşa Dövlət Musiqili Dram Teatrının konserti |
19.00 |
14, çərşənbə axşamı |
İrəvan Dövlət Azərbaycan Dram Teatrının tamaşası |
19.00 |
18, şənbə |
Mahnı Teatrı kollektivinin konserti |
18.00 |
20, bazar ertəsi |
İrəvan Dövlət Azərbaycan Dram Teatrının tamaşası |
19.00 |
25, şənbə |
Mahnı Teatrı kollektivinin konserti |
18.00 |
27, bazar ertəsi |
İrəvan Dövlət Azərbaycan Dram Teatrının tamaşası |
19.00 |
29, çərşənbə |
Yunanıstan Səfirliyinin tədbiri |
19.00 |
BAKI DÖVLƏT SİRKİ
(Səməd Vurğun küçəsi, 68)
1-5
|
“Yeni il şənliyi”
|
12.00 15.00 19.00 |
6-10 |
19.00 | |
11-12 şənbə-bazar |
12.00 15.00 19.00 |