https://525.az/img/pics/medium/2022-09/238470_3mjh2o72hb.jpg “525-ci qəzet”in 29 sentyabr sayında nələr var? - ANONS
https://525.az/img/pics/medium/2022-09/238390_hxgxj9lfae.jpg Unudulmaz müəllimim, sevdiyim yazıçı - Flora Xəlilzadə yazır
https://525.az/img/pics/medium/2022-09/238386_zyf63jz3wz.jpg Media Reyestrinin tətbiqi nələri dəyişəcək?
https://525.az/img/pics/medium/2022-09/238206_t411ovh8le.jpg Vətən müharibəsinin xronikası: 28 sentyabr, 2020-ci il
search
28 Sentyabr 2022

Azərbaycan idmançıları 10 növdə mübarizə aparacaq

 Azərbaycan idmançıları 10 növdə mübarizə aparacaq

Türkiyənin Konya şəhərində keçirilən V İslam Həmrəyliyi Oyunlarında 9-cu günə start veriləcək.

525.az-ın məlumatına görə, bu gün Azərbaycan təmsilçiləri 10 idman növündə qüvvəsini sınayacaq.

Ağırlıqqaldırma (kişilər)
A qrupu
11:30. Paşa İbrahimli (73 kq)
B qrupu
13:00. Füqan Əliyev (81 kq)

Güləş (yunan-Roma və qadın güləşi)
Təsnifat - 12:30. Finallar - 18:30.
Yunan-Roma güləşi: Murad Məmmədov (60 kq), Həsrət Cəfərov (67 kq), Sənan Süleymanov (77 kq), Məhəmməd Əhmədiyev (87 kq), Sabah Şəriəti (130 kq)
Qadın güləşi: Jalə Əliyeva (57 kq)

Həndbol (qadınlar)
yarımfinal
14:00. Azərbaycan - Özbəkistan

Voleybol (kişilər)
B qrupu
17:00. Azərbaycan - Mərakeş

Basketbol 3x3 (kişilər)
C qrupu
17:20. Mali - Azərbaycan
22:00. Azərbaycan - Türkiyə

Bədii gimnastika
Fərdi və komanda sıralama, təsnifat və finallar
15:00. Zöhrə Ağamirova, İlona Zeynalova, Alina Gözəlova və Azərbaycanın qrup hərəkətlərindən ibarət komandası

Aerobika gimnastikası
Kişilər və qadınlar
11:00. Vladimir Dolmatov, Mədinə Mustafayeva və Xoşqədəm Quliyeva

Para-oxatma (qadınlar)
15:00. Azadə Abdullayeva

Velosiped
10:00. Kişilər və qadınlar
Qadınlar, 100 km: Viktoriya Sidorenko və Lalə Əbdürəhmanova
Kişilər, 130 km: Elçin Əsədov, Musa Mikayılzadə, Elvin Əlizadə, Şahin Eyvazov, Nəcəf Bağırov və Əli Qurbanov

Üzgüçülük
Təsnifat - saat 11:00, yarımfinallar və finallar - 18:00
100 m. batterflay kişilər: Ramil Vəlizadə
50 m. brast qadınlar: Ayan Kələntərova
50 m. brass kişilər: Vəli İsrafilov
200 m. individual qarışıq qadınlar: Ayan Kələntərova
4x100 m. sərbəst, kişilər: Rəşad Alquliyev, Vəli İsrafilov, Əbdürrəhman Rüstəmov, Nihat Yusubov
800 m. sərbəst, qadınlar: Aysel Səfərova

Qeyd edək ki, ilk 8 günün nəticəsinə əsasən Azərbaycan 7 qızıl, 12 gümüş və 14 bürünc medal qazanıb. Ölkə medal sıralamasında bu nəticə ilə Türkiyə, İran, Özbəkistan və Qazaxıstandan sonra 5-ci yerdədir.

Bölmənin digər xəbərləri
© 2012-2022 525.AZ Müəllif hüquqları qorunur.
Sayt Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera və Internet Explorer ver. 7.x ilə tam dəstəklənir. Məlumatdan
istifadə etdikdə istinad mütləqdir.